درباره سایت الکسا و ابزار رنکینگ

درباره سایت الکسا و ابزار رنکینگ

درباره سایت الکسا و ابزار رنکینگ آن، در دنیای مجازی که یک جهان با امکانات فوق تصور می باشد که در این فضای اینترنتی در بین صاحبان سایت ها میل به قدرت طلبی و پیدا کردن نقاط قوت و ضعف وجود دارد که برای پیدا کردن این رتبه بندی ها نیاز به ابزاری متفاوت دارند که سایت الکسا که زیر مجموعه ای از کمپانی بزرگ آمازون می باشد این امکان را در اختیار وب مستران قرار داده است.

درباره تاریخچه الکسا

سایت الکسا از سال 1996 راه اندازی شد تا وب مستران بتوانند سایت خود را آنالیز کرده و رنکینگ خود را نسبت به رقبا بسنجند و برای پیشرفت آن راههای جدید و بهتری را پیدا کنند یکی از کارهای دیگر الکسا علاوه بر نشان دادن رنکینگ، جدول بندی این رتبه بندی ها بر اساس رتبه کشوری، میزان بازدید، میزان نرخ پرش سایت، میزان زمان توقف کاربر در سایت، نشان دادن تعداد بک لینک ها و همچنین معرفی سایت هایی که در زمینه مشابه کار می کنند.

چگونه رتبه سایت را در الکسا پیدا کنیم؟

برای این کار می توانید به سایت الکسا مراجعه کنید و با وارد کردن نام دامین سایت خود در کادر مخصوص رنک سایتتان را در چند ثانیه ببینید و یا با دانلود تولبار الکسا و نصب آن در مرورگر کروم به سادگی با چند کلیک رنکینگ سایت خود را پیدا کنید و بر اساس آن نسبت به بهبود سئو و بازدید بیشتر سایتتان برنامه ریزی کنید.

درباره تولبار الکسا

این تولبار در واقع یک افزونه کروم است که در آن نسب می شود و با باز کردن هر سایتی که دوست دارید رنک سایت مربوطه را به شما اعلام می کند که با این کار می توانید به راحتی رنکینگ سایت های رقیبتان را نیز پیدا کنید تا اختلاف رنک سایت خود را با دیگر رقبا بدانید که می توانید آن را از سایت الکسا دانلود کنید.

آیا رنکینگ الکسا بر رتبه گوگل تاثیر دارد؟

تاکنون تاثیر رتبه الکسا بر رتبه گوگل ثابت نشده است و فقط رتبه ای که نشان می دهد مختص آنالیزگر های خود الکسا می باشد که اعلام کرده است رتبه سایت را براساس تعداد بازدید ها، مدت زمان توقف کاربران، تصاویر سایت و لینک هایی که به سایت مورد نظر می رسد نشان می دهد.

رتبه بندی در سایت الکسا به چه شکلی است؟

رتبه بندی دراین سایت بر اساس آمار از بالا به پایین است به این ترتیب که هر چه تعداد اعداد نشان داده برای سایت شما کمتر باشد سایت شما از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

توضیحات فوق به محصولات بادی اینتکس و نمایندگی اینتکس مرتبط نمی شود و فقط جنبه اطلاع رسانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید