ساخت مبل شنی

ساخت مبل شنی

ساخت مبل شنی، هپی چیر و بین بگ برای این کار نیاز به 3 الی 4 متر پارچه، چرم، 4 الی 5 کیلوگرم یونولیت یا فوم و شابلون دارید که ابتدا باید چرم و یا پارچه ای را که مد نظر دارید به اندازه هایی که گفته شد تهیه کنید البته باید دقت داشته باشید که پارچه و چرم شما از محصولات درجه یک باشد و فاقد هرگونه زدگی، پارگی و یا رنگ پریدگی باشد که این عمل در اصل همان کنترل کیفی کار محسوب می شود.

سپس بر روی یک میز با قیچی تیز 5 تکه بلند 40 سانت در 110 سانتی را برش بزنید در مرحله بعد یک قطعه یا تکه از پارچه گرد شکل به سایز 100 سانت را با دقت برش بزنید و به اندازه 60 سانت از وسط این تکه را برش بزنید یعنی از هر طرف 20 سانت باقی بماند که باید در مرحله بعد یک الی 2 زیپ کامل برعکس هم به پارچه مورد نظر بدوزید.

مراحل ساخت مبل شنی

اگر برای این برش از شابلون های مخصوص و دستگاه برش چرم یا پارچه مبل شنی و مبل هپی چیر 1 نفره استفاده کنید بسیار کار شما ساده و تمیز تر در خواهد آمد اما اگر به صورت خانگی و شخصی این کار را انجام می دهید نیاز به دقت بیشتری خواهید داشت و در مواردی شاید کل و یا حدودی از پارچه و چرم تهیه شده را به ضایعات تبدیل کنید پس باید با دقت و حوصله زیادی این کار ار انجام دهید.

الگوی مبل شنی و مبل هپی چیر

در مرحله بعد برای ساخت مبل شنی یا هپی چیر باید کل تکه ها را به وسیله چرخ خیاطی صنعتی به هم دوخت کنید تا یک الگو کامل شبیه تخم مرغ را تولید کرده باشید در مرحله آخر باید از قسمت زیری یا همان تکه دایره ای شکل که قبلا در زیر آن زیپ درست کرده بودید، زیپ های آن را باز کنید و حدود 4 الی 5 کیلوگرم یونولیت که از قبل خریداری نموده اید را در داخل آن بریزید تا کاملا شکل بگیرد.

توصیه میکنیم پر کردن یونولیت ها و مواد داخل مبل شنی را در فضای باز یا محوطه کارگاهی پر کنید.

ضمنا می توانید انواع نمونه های مبل شنی و مبل هپی چیر را در سایت فروشگاه اینترنتی اینتکس لند نمایندگی اصلی و مرکزی اینتکس در تهران ببینید و خرید نمایید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت مبل شنی، مبل هپی چیر و مبل بین بگ

1. پارچه و چرم با طرح و رنگ دلخواه 3 الی 4 متر
2. گرانول، یونولیت یا فوم مخصوص مبل شنی و هپی چیر 4 الی 5 کیلوگرم
3. وسایل برش مانند دستگاه تیغه برش صنعتی یا قیچی تیز
4. 2 عدد زیپ 80 سانتی
5. الگو یا شابلون 2 عدد یکی 40 در 110 سانتی و 100 در 100 سانتی
6. چرخ خیاطی صنعتی یا خانگی حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید